Rychlé vyhledávání akcí

Krémy na ruce? Češi sázejí na tradici. Pět rad pro krásné a hebké ruce

pece_Indulona_ilustrfoto

Ženy jsou v péči o ruce preciznější než muži a krémy na ruce často jupují i svým polovičkám. Alespoň občas po krému na ruce sáhne 8 z 10 lidí. Mytí rukou je standardem pro 94 % dotazovaných. Češi při výběru péče o ruce oceňují tradici, ověřenost i rozumnou cenu. Každý pátý je pak dlouhodobě věrný právě svému krému. Zjistil to průzkum agentury STEM/MARK.

 

 

80 % Čechů se o své ruce stará pomocí krémů přímo na to určených. Někteří ale pokožku rukou promašťují i tělovými krémy nebo mléky, většinou se tak děje hlavně z finančních důvodů. Luxus ve formě masáží (8 %) či zábalů rukou (4 %) si dopřává jen málokdo. 

Nikoho asi nepřekvapí, že na péči o ruce kladou větší důraz ženy. Ty si ruce mažou i několikrát denně, například po umytí nebo kdykoliv je k tomu pocit suchých rukou dožene. Pravidelné natírání berou také jako prevenci nebo jde čistě o zvyk. Muži krémování rukou spojují často s prací a regenerací po ní. 

55 % z nás důvěřuje tradičním a ověřeným značkám za rozumnou cenu, každý pátý je pak dlouhodobě věrný jedné značce. Jen 8 % Čechů při výběru krému na ruce řeší jeho složení. Důraz na přírodní složení je opět typický spíše pro ženy. Lidé si při koupi ke krému rádi přivoní či ho přímo vyzkoušejí. Dle výzkumu mírně preferujeme výrobky tuzemské. Nejčastěji používaným krémem na ruce mezi Čechy je pak dnes již legendární krém Indulona. Jako svou oblíbenou značku ji uvedlo 63 % respondentů. Na ruce si ji maže 6 z 10 lidí, kteří krémy na ruce běžně používají. Muži ji dokonce preferují ještě více než ženy.

infografika_češi_a_péče_o_ruce_2016_indulona600

Výzkum na toto téma realizovala společnost STEM/MARK pro značku Indulona, která se o naši pokožku stará už téměř 70 let. 

Zima ve znamení krásných rukou

Pravidelná péče o ruce je základem zdravé a půvabné pokožky a obzvláště v zimě se stává naprostou nezbytností. Mráz pokožku dokáže skutečně potrápit, a to i když nosíme rukavice. Kromě rukou bychom však neměli zapomínat ani na zbytek těla. Hydratací pokožky předejdeme nepříjemnému svědění a ošklivému vysušení, pokožka navíc bude hebká, vláčná a déle si uchová svou „mladost“. Dostatečnou péči rukám i tělu poskytnou základní krémy a tělová mléka, které je dokáží dostatečně hydratovat a podpořit jejich regeneraci. 

„Pravidelné promašťování je velmi důležité. Navíc není nutné využívat drahých krémů, dobrou službu splní i základní krémy, neboť jejich složení vychází ze stejných elementárních látek (např. voda, přírodní vazelína, glycerin apod.),“ říká dermatoložka MUDr. Jindřiška Rajnišová. Hydratovaná a dobře vyživená pokožka je symbolem krásy i zdraví. Na pravidelnou péči by měli myslet jak ženy, tak i muži. 

 

Pět rad dermatoložky MUDr. Jindřišky Rajnišové pro krásnou a hebkou pokožku nejen rukou:

Rada 1: Promašťování je základ

Nejdůležitější ze všech zásad, kterou řada lidí podceňuje, je pravidelné promašťování pokožky. Ochranná vrstva pokožky neustále přirozeně ubývá a její obnova je s postupem věku čím dál tím náročnější. I proto se nám ruce v průběhu života mohou vysušovat více než třeba před 4 roky. Pokožku je třeba podpořit a pravidelně hydratovat krémem, na mysli mám pokožku rukou i skutečně celého těla. Je to cesta, jak předejít nejen popraskaným rukám se záděrkami, které jsou velmi nepříjemné. 

 

Rada 2: Nejdražší krém nemusí být nejlepší krém

Možná to mnoho žen i mužů rádo uslyší. Do krémů na tělo a ruce není nutné investovat velké sumy peněz. Zdánlivě obyčejný krém za dostupnou cenu udělá stejnou službu jako ten, který koupíte desetkrát dráž. Základní a pro pokožku nejpodstatnější složení zůstává u kvalitních krémů stejné. Spolehlivou péči o pokožku si tedy může dovolit každý. 

 

Rada 3: Pro normální péči stačí základní krém

Pokud netrpíte dermatologickými potížemi, není absolutně důvod k používání speciálních krémů, u nichž je cena obvykle výrazně vyšší. Bohatě postačí krémy, které zakoupíte i v klasických drogeriích. I tam narazíte na desítky let ověřené krémy, které jsou navíc vyráběné v souvislosti s farmaceutickými standardy výroby. 

 

Rada 4: Chraňte se před mrazem i sluncem

Vaši pokožku může při ztížených podmínkách chránit i oděv. V zimě bychom určitě neměli zapomínat na rukavice a teplé oblečení. Svítí-li sluníčko (pozor na slunce na horách), určitě je vhodné pokožku ošetřit ochranným krémem s SPF a následně řádně promazat. 

 

Rada 5: Hodně pijte

Aby byla pokožka vláčná, je nutné ji hydratovat současně z obou stran. Zvenku krémem a zevnitř dostatečným pitným režimem. V průběhu dne pijte dostatek vody (příp. bylinných čajů), i to se na stavu pokožky i celého organismu pozitivně podepíše.  

indulona_ilustrfoto_600


Datum vložení: 16.1.2017 14:38:34

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.