Rychlé vyhledávání akcí

Divadlo Kampa zahájí ve čtvrtek 14. září svou osmou sezónu

Divadlo Kampa zahájí ve čtvrtek 14. září svou osmou sezónu

Divadlo Kampa zve všechny své příznivce na neformální zahájení nové sezóny, které se koná ve čtvrtek 14. září od 16 hodin. V divadle bude otevřen divadelní bar, kde si návštěvníci mohou dát kávu, víno nebo něco malého na zub a zároveň si mohou prohlédnout divadelní prostory včetně zákulisí, seznámit se a pohovořit s organizačním i uměleckým týmem Divadla Kampa, který je připraven zodpovědět všechny všetečné dotazy, vyslechnout chválu i kritiku. Dveře divadla budou otevřeny až do večera. V 19:30 bude nová sezóna zahájena představením Malá vizita s Jaroslavem Duškem a Pjérem la Šézem. 

V sobotu 16. září se herci a produkční tým Divadla Kampa připojí k akci Zažít město jinak na Malostranském náměstí.

První premiéra v nové sezóně proběhne 22. října. Diváci se mohou těšit na představení divadla NaHraně s názvem Dokonalá pitomost v režii Šimona Dominika. Hrají: Barbora Vyskočilová, Pavel Kryl a Ondřej Novák.

Na podzim se po dlouhé odmlce vrátí na repertoár Divadla Kampa hudebně-literární pořad domácího souboru Cylindr Muž, který sázel stromy (Jean Giono), poetický a silný příběh představí Martin Dušek (četba) a Duo Paradiso (živá hudba). Nejbližší reprízy: 5. října a 22. listopadu.

V sobotu 18. listopadu se již tradičně divadlo připojí k akci Noc divadel, jako každý rok i letos pro diváky připravuje netradiční a bohatý program pro děti i dospělé.

Další premiérou této sezóny bude nová vánoční pohádka domácího souboru Cylindr Jak Andělíček Koledníček Vánoce prožil. Premiéra se uskuteční 26. listopadu od 16 hodin. Děti od 3 let a rodiče se mohou těšit na výpravu do minulosti a poznat různé vánoční zvyky a středověké hudební nástroje. Účinkovat budou: Vlaďka Kužílková, Marcela a Karel Jakoubkovi. Pohádku bude divadlo dále uvádět během prosincových víkendů a jako dopolední představení pro školy.

V prosinci se znovu objeví na repertoáru Divadla Kampa letošní novinka domácího souboru Cylindr - úspěšná dramatizace románu Anna Karenina (scénář a režie Iveta Dušková, premiéra duben 2017) v podání Pavly Drtinové, Agáty Duškové, Petra Herolda, Pavla Kryla a Marka Menšíka. Nejbližší reprízy: 1. a 12. prosince 2017, 10. a 18. ledna 2018.

V lednu 2018 se již podruhé vrátí do Divadla Kampa speciální host, tanečnice a choreografka Berrak Yedek. Tentokrát představí českou premiéru projektu s tanečnicí Beliz Demircioglu Let Me Be / Bil Bul Ol.

Na jaře plánuje Divadlo Kampa premiéru autorského představení Vlaďky Kužílkové, hudebnice Zuzany Dumkové a Niky Novákové, které je inspirované vlastními vzpomínkami a rodinnými legendami s propojením dávných archetypů žen jako je Vesna, Morana či Charón.

Taktéž na jarní měsíce připravují Petra Bílková s Vandou Hauserovou v produkci domácího souboru Cylindr nový hudebně-literární pořad o životě a díle Edith Piaf.

Na měsíc červen chystá divadlo akci Hravé odpoledne pro děti s veselým programem, zaměřeným na tvořivost, hudbu a divadlo. 


Datum vložení: 11.9.2017 9:56:13

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.