Rychlé vyhledávání akcí

Dětská stanice Cartoon Network zahajuje vysílání v českém jazyce

cartoon_network_ilustrfoto

Čeští a slovenští diváci si od 20. září mohou nově vychutnat animované pořady Cartoon Network v českém jazyce. Publikum TV stanice, která jako první začala vysílat animované pořady 24 hodin, se může těšit na oblíbené známé seriály z minulosti, například na Ben 10 čRaketové holky (The Powerpuff Girls), ale i na zcela nové programy jako Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a chance of meatballs). Lokalizované vysílání kanálu Cartoon Network bude zahájeno u příležitosti celosvětového 25. výročí.

Stanice Cartoon Network zahájila provoz 1. října 1992 a změnila tím vnímání animovaných pořadůjak je lidé doposud znali. Jako první totiž celodenně vysílala výhradně animovaný obsah. Po celé roky pokračovala ve své tradici a přinášela inovativní seriály jako Čas na dobrodružství (Adventure Time)Steven Universe nebo Gumballůúžasný svět (The Amazing World of Gumball). Nyní, přesně o 25 let později, se českému a slovenskému publiku představují klasické animované postavičky, které vůbec poprvé v historii mluví českým jazykem.

Cartoon Network se zavázal přinášet animovanému světu stále více fanoušků, a to jak pomocí klasického televizního obsahu, tak pomocí digitálních platforem. I proto se vedle klasických pořadů zcela nově českému publiku od listopadu představí svět bez limitů OK K.O.! Let ́s Be Heroes, který přinese život seriálových hrdinů na televizních obrazovkách, ale i on-line videa a počítačové hry, nabízející rozvoj myšlení. Jedná se o novou zkušenost kombinující více platforem, která vezme diváky za oponu televizního vysíláníOK K.O.! Let ́s Be Heroes kopíruje úspěšný launch série Mocné Magimeč(Mighty Magiswords) ze začátku letošního roku, který dětem umožňoval dívat se na obsah na jakékoli platformě. Děti se pomocí mobilní aplikace mohli zapojit do děje a sbírat pohádkové meče a další digitální odměny. V září se také poprvé na obrazovkách představí seriáZataženo, občas trakař(Cloudy with a chance of meatballs), ve kterém děti mohou sledovat osudy postav ze známého animovaného filmu od Sony Pictures z roku 2009.

Matthias Heinze, Vice President Commercial and General Manager Eastern Europe & Benelux, k tomu dodává: V Cartoon Network jsme nadšeníže můžeme oslavit 25. výročí i lokalizovaným vysíláním v českém jazyce. Lokalizace demonstruje náš závazek pokračovat v rozšiřování originálního obsahu na různých platformácha vystavět tak komplexní fantazijní svět pro děti, ve kterém mohou interagovat se svými oblíbenými animovanými postavami. Víme, žčeské a slovenské děti milují našshow. Když se zde vysílal po řad Čas na dobrodružství (Adventure Time), zvýšila se průmě rná sledovanost o 30 %. Dokazuje to, že kombinace inovativních postav s našimi specifickými zvukovými efekty a zajímavými příběhy perfektně souzní s místním publikem.

 

Cartoon Network je dětský kanál zaměřený především na komediální a dobrodružné seriály. Programová linka je zaměřená na témata humoru, přátelství, představivosti a akce. Cartoon Network cílí na chlapce a dívky ve věku od 6 do 12 let a snaží se u nich rozvíjet vlastní osobnost skrze bohatý mix zábavného a celosvětově úspěšného obsahu. Programové schéma zahrnuje dlouhodobě úspěšné animované seriály jako Gumballůúžasný svět (The Amazing World of Gumball)Čas na dobrodružství (Adventure Time), Regular Show, Clarence, Steven Universe and Strejda děda (Uncle Grandpa and action-adventure shows)Raketové holky (The Powerpuff Girls), Ben 10 Teen Titans Go!

Od celoevropského launche programu v roce 1993 lokalizuje Cartoon Network své služby po celé Evropě, na Středním východě a v Africe. Je k dispozici v 19 jazycích v 70 zemích ve více než 142 milionech domácností. Ke světu Cartoon Network neodmyslitelně patří i webové stránky, hry, on-line videa a řada licencí dárkových předmětů. Cartoon Network je značka patřící firmě Turner společnosti Time Warner.

 


Datum vložení: 21.9.2017 15:35:30

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.