Rychlé vyhledávání akcí

Vorařský den

Vorarskyden_plakat19

Lovecký zámek Ohrada ve spolupráci se spolkem Vltavan Purkarec organizuje dne 14.9.2019 od 9 do 17 hod. Vorařský den. Členové spolku si pro návštěvníky připraví jak přednášky, tak i ukázky přípravy jednotlivých částí voru – paření a točení houžví, vysekávání ušení, žabek, vrtání , drnové ohniště. V mysliveckém sále bude umístěna výstava Historie vorařství a šífařství ve fotografii. Nelze opomenout účast p. Jiří Svobody, autora knihy Historie voroplavby v Čechách (prezentace o řece Vltavě, voroplavbě a šífařství) autogramiáda a informace o plánované nové knize o šífařství . Celou akci doplní ukázky tradičních řemesel - vázání provazů, předení na kolovrátku, textilní techniky, výroba šindelů, pletení košíků, výroba březových košťat, řezbářství, ostření a kování seker. Pro děti jsou připraveny tvořivé dílny s vázáním vorů, různé soutěže a kvízy. Po celý den bude zajištěno občerstvení – vorařský guláš, plavecké buchty a další dobroty. Pestrým programem pro děti i jejich rodiče bude provázet kapela Táborští pouličníci.

Věková kategorie:pro rodiny s dětmi
Délka trvání akce:9:00 - 17:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 13.9.2019 19:22:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.