Rychlé vyhledávání akcí

Violoncellový recitál Josefa Klíče na zámku Kozel

Ententýky

Zveme vás na violoncellový recitál Josefa Klíče, který se uskuteční v sobotu 11. května 2019 od 18:00 hod. v jedinečném prostoru zámecké kaple.

Josef Klíč je absolventem pardubické konzervatoře a brněnské Janáčkovy akademie múzických umění, oboru hra na violoncello. Studoval také na japonské Toho Gauken Academy v Toyamě, kde následně působil jako asistent. Je laureátem mnoha interpretačních soutěží, uspěl také ve skladatelské soutěži ve švýcarském Bielu. Jako sólista vystoupil Josef Klíč jak v doprovodu našich i zahraničních významných pianistů, tak i spolu s prestižními orchestrálními tělesy. Je také vyhledávaným interpretem současných skladatelů. V současnosti je Josef Klíč členem Moravského kvarteta, koncertním mistrem opery Janáčkova divadla v Brně a zároveň působí jako pedagog na hudební fakultě brněnské JAMU. Přes výrazné úspěchy na poli „vážné” hudby, s níž potěšil publikum v mnoha zemích, je Josef Klíč tvůrcem vlastních skladeb, které nezapřou ani autorovy četné zkušenosti s širokým proudem undergroundové a alternativní hudby. Autorské skladby Josefa Klíče pro sólové violoncello jsou emocionálně nabitým zážitkem, nespoutaným jakoukoliv hudební konvencí a přerůstajícím žánrová označení. Jeho violoncello je osvobozené od nálepky nástroje vážné hudby nebo nástroje pouze doprovodné hudební podmalby. Josef Klíč odkrývá bezbřehé vyjadřovací možnosti violoncella, od tklivého zasnění, přes dynamické vlny tónů po živočišné kvílení, aby vypovídal o lidském dramatu v tomto a možná i mimo tento svět… Cello v jeho rukou hovoří, křičí i pláče, aniž by Josef Klíč ztratil profesionální virtuozitu nebo naopak stravitelnost a životnost.

Vstupenky na recitál bude možné zakoupit v pokladně nebo v kanceláři správy zámku. 

Další informace na tel.: 775 054 243 nebo na emailu: karez.katerina@npu.cz 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.5.2019 12:34:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.