Rychlé vyhledávání akcí

UMĚNÍ LOUTKY aneb od Kašpárků až po Spejbla

UMĚNÍ LOUTKY aneb od Kašpárků až po Spejbla

České historické loutky po dlouhá desetiletí dojímají svou krásou a zpracováním děti i dospělé. Unikátní výstava Umění loutky aneb od kašpárků až po Spejbla s Hurvínkem představí kolekci loutek a rodinných divadel z let 1850 až 1950 ze sbírky manželů Marie a Pavla Jiráskových. Jsou mezi nimi loutky vyráběné profesionálně i amatérsky, avšak vždy s láskou k umění, dětem a divadlu a s úctou k řemeslu.
V zámeckém sklepení budou připraveny také divadelní herny pro malé herce. Vyzkoušíte si, jak se takové loutky "vodí", ve stínovém divadle prověříte svůj smysl pro představivost a v tvořivých dílnách si vyrobíte vlastní loutku. Výstavu můžete navštívit od 20. dubna do 25. srpna 2019, denně od 9 do 18 hodin. (POZOR: 20. – 21. 5. a 4. – 7. 7. bude zámek z provozních důvodů uzavřen.)

Výstava koresponduje s červnovým čtrnáctým ročníkem Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru a slibuje bohatý doprovodný program:

28. 4. Pohádková neděle s čarodějnicí ze zámeckého sklepení – komentované prohlídky
17. – 19. 5. Prodloužený Detektivní víkend
16. 6. Svatojánský bál
22. – 23. 6. Detektivní víkend
13. – 16. 7. Prodloužený Detektivní víkend
18. 8. Pohádková neděle se Šípkovou Růženkou – komentované prohlídky

Věková kategorie:5 let a více
Délka trvání akce:otevřeno denně 9:00 - 18:00 hodin; prohlídka trvá cca 1,5 hodiny

Související dokumenty:

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 18.4.2019 0:29:10

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.