Rychlé vyhledávání akcí

Sázavský klášter - tvůrčí písmomalířské dílničky pro dospělé i rodiny s dětmi

Ententýky


Chcete se naučit krásně psát? Máte již za sebou prohlídku sázavského kláštera a zajímá vás víc, nebo jen chcete proniknout do jeho historie a středověkých listin trochu jinak? Pak přijďte na kreativní dílničku, při které si vyzkoušíte vybraná písma, jimiž se v klášteře psalo ve středověku.

Budete-li chtít, můžete se rovněž podílet na současném opisu svatoprokopské legendy. Psát budeme kaligrafickými pery a tuší - krásného výsledku se dočkáme dříve než při psaní brkem. Husím brkem je vykreslení krásného písma v krátkém čase pro začínajícího písaře náročné, ale budeme je mít rovněž připravené, abyste mohli porovnat rozdíl. Věříme, že kreativní dílnička ve vás zlomí předsudky k - na první pohled nesrozumitelným - listinám. Písemné prameny mohou být nejen zdrojem poznání, ale rovněž inspirací pro vlastní originální psaní (pro nadpisy školních sešitů, přání k různým příležitostem pro lidi, které máte rádi, originální pracovní vizitky, záložky do knih, vlastní obraz atd.). Písařské úkoly jsou různě složité, a proto si u nás přijdou na své děti i dospělí.

 Pro koho jsou dílničky vhodné: děti od 5 - 6 let až po seniory milující klidnou výtvarnou činnost

Mohu přijít s celou rodinou, kde je malé miminko? Ano. Oceňujeme, když mají chuť k návštěvě našeho kláštera i rodiče malých dětí. Chápeme, že malé miminko spí v kočáře pod dohledem, někde v soukromí se potřebuje nakojit a občas hlasitým žvatláním skáče průvodcům do řeči. S miminkem můžete zajít do klášterní zahrady, zatímco zbytek rodiny bude tvořit a také pro vás budeme mít připravený koberec s dekami a pár hračkami na zemi hned vedle dílny. Domluvíme se na místě, abychom sladili potřeby miminka i ostatních návštěvníků.

Mohu vstoupit pro dílničky kdykoliv? Ne. Máme zkušenost, že je vhodné přijít na začátku, nejpozději do 10:30 hodin. Pokud byste se stavili jen na chvilku v závěru dílny, neměli bychom ze společného setkání a tvoření pěkné zážitky a dojmy nikdo. Sami zažijete, jakou rychlostí čas při dílně utíká a proto doporučujeme přijít včas.

Co se naučím a získám s milou a zkušenou lektorkou Aničkou Svobodovou?

- psát kaligrafickým perem a tuší pokud možno bez kaněk :)

- dokážu s pomocí lektorky nebo sám vyzobat některé znaky z nesrozumitelné listiny

- dozvím se, co je to za listinu a typ písma

- zjistím, kde základní znaky vybraného písma najdu (pokud budu chtít hledat doma) 

- dovedu zvětšené písmo trénovat v písance

- dozvím se, jak si takovou písanku samostatně připravit

- zjistím, že umím krásně psát

- dostanu tipy pro psaní doma, v práci, ve škole...

- pochopím, jak mám u psaní sedět, aby mě nebolela záda

- dojde mi, že bez tréninku se ze mě dokonalý krasopisec nestane

- nebudu mít k listinám odpor :)

- odnesu si z kláštera suvenýr, který nikde nekoupím - vlastní rukopis středověkého písma na záložce do knihy

 Máme omezenou kapacitu 20 účastníků, proto doporučujeme rezervaci.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.8.2019 10:21:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.