Rychlé vyhledávání akcí

Historický trh májový

HISTORICKÝ TRH MÁJOVÝ

Letošní ročník historických trhů bude stylizován do období pozdního středověku, kdy Děčínu vládl Zikmund z Vartenberka, nazývaný někdy též Černý rytíř. Jak naznačuje už jeho přezdívka, neštítil se žádné zrady, úskoku či násilného skutku, aby rozšířil svůj majetek. Jeho dobrodružný život byl plný bitev, šarvátek a loupežných přepadů, takže v programu nebudou chybět šermířská vystoupení ani divácky oblíbené scénky. Atmosféru trhů doplní desítky stánků s občerstvením a stylovým zbožím. Po oba dva dny bude také v jižních zahradách i v Knihovním sále zámku možnost prohlédnout si soutěžní práce 48. ročníku Mistrovství floristů ČR Děčínská kotva. Trh proběhne 18. – 19. května. 2019. V sobotu 18. 5. od 9 do 19 hodin, v neděli 19. 5. pak od 10 do 17 hodin. Vstupné je 50 Kč dospělí a 20 Kč snížené.

Děčínskému zámku se pomalu, ale jistě podařilo obnovit svoji bývalou slávu. Už dávno to není neznámá památka na periferii republiky, využívaná pro armádní účely. Ale jako ve svých nejslavnějších dobách je opět centrem kulturního dění a obnovy kulturního dědictví. Návštěvu interiérů děčínského zámku lze spojit i s jednou z některých jarních akcí v zámeckých zahradách. Na návštěvníky děčínského zámku čeká Historický trh májový, Den růží v zámecké zahradě, sólový koncert Tonyho Ackermana nebo Dixieland v Růžové zahradě. Díky podobným aktivitám, které návštěvníci vítají, se zámek zařadil mezi jednu z nejnavštěvovanějších památek severních Čech. Za což byl i oceněn.

 

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:sobota 9 - 19 hodin, neděle 10 - 17 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 16.5.2019 18:34:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.