Rychlé vyhledávání akcí

Don Šajn

Ententýky


Don Šajn je zlotřilý šlechtic, který usiluje o ruku krásné donny Anny. Navíc marnotratník, bezbožník a prostopášník.

Zveme na loutkové představení Don Šajn, které se uskuteční v neděli, 18. srpna 2019, od 19:00 hod. v prostředí zámecké Jízdárny.

V podání souboru Buchty a loutky, které svým neobvyklým způsobem tvorby vytvářejí unikátní divadelní poetiku. Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem a nezaměnitelným humorem, s osobitým důrazem na výtvarnou stránku, komponovanou hudbu a živou zvukovou stopu /kombinace starých i nových loutek, harampádí, hraček a nejnovějších technologií/.

Od dob svého vzniku, kdy Buchty a loutky rozvířily vody českého loutkového divadla svými dnes již kultovními inscenacemi, jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi.

V tomto představení se můžete těšit i na marionety a živé herce s obrovskými maskami na hlavě.

Don Šajn je zlotřilý šlechtic, který usiluje o ruku krásné donny Anny. Navíc marnotratník, bezbožník a prostopášník. V Čechách se objevil už v roce 1770, v  19. století o něm čeští loutkáři vyprávěli nejčastěji. Vychází z příběhu o svůdci Donu Juanovi, který mimo jiné inspiroval dramatika Moliéra nebo skladatele Mozarta.

Z českých tvůrců zpracoval donjuanovské téma Jan Švankmajer v loutkové hříčce z roku 1969. I na jeho Don Šajna nové nastudování Buchet a loutek částečně odkazuje.

Vstupné:

1. - 2. řada = 220 CZK

3. - 8. řada = 180 CZK

9. - 11. řada = 140 CZK

Vstupenky bude možné zakoupit na pokladně zámku.

 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.8.2019 12:21:16

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.