Rychlé vyhledávání akcí

Červencová komentovaná vycházka okolím hradu Český Šternberk

Ententýky


Vydejte se na vycházku okolím hradu Český Šternberk! Navštívíte běžně nepřístupnou kapli sv. Jiří, dozvíte se víc o stavebním vývoji hradu i o osudu šternberského panství v různých obdobích. Poznáte nově zrestaurované barokní sochy, které okolí hradu zdobí už 250 let.

Už jste byli na prohlídce Českého Šternberka a chcete se o něm dozvědět víc? Návštěva hrado-zámeckých interiérů vás neláká, ale líbí se vám okolní krajina? Pojďte s námi na vycházku!

Zhruba dvouhodinovou nenáročnou procházku začneme na jižní terase hradu, jejíž dominantou je gotická válcová věž, ve které byla roku 1923 zřízena kaple sv. Jiří. Poté projedeme přes kopec zvaný Vražda, ze kterého se rozhlédneme do okolí, prohlédneme si barokní sochy, jimiž bylo okolí osazeno už ve 2. polovině 18. století. Víte například, který svatý je patronem cestovního ruchu?

Zjistíme, jakým způsobem fungovala gotická předsunutá obranná věž s břitem, které se dnes říká Hladomorna. Dozvíte se také víc o osudu šternberského panství zejména v 19. a 20. století.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.7.2018 21:37:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.